| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 310 W |
| Number of Channels | 1 |
| Continuous Drain Current (ID) | 78 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 110 nC |
| Drain to Source Resistance | 12 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -30 V, 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 150 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$4.75018
Ext.Price$4.75018
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.75018 | $4.75018 |
| 10 | $4.30656 | $43.06560 |
| 25 | $4.02922 | $100.73050 |
| 50 | $3.90436 | $195.21800 |
| 100 | $3.78339 | $378.33900 |
| 300 | $3.73624 | $1120.87200 |
| 500 | $3.68968 | $1844.84000 |
| 1000 | $3.64370 | $3643.70000 |
| 3000 | $3.59827 | $10794.81000 |
