


| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Length | 6.7056 mm |
| Width | 6.22 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 210 mΩ |
| Height | 1.778 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 9.1 A |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Power Dissipation | 48 W |
| Power Dissipation | 39 W |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 330 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 9.4 A |
| Rds On Max | 210 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 4.5 ns |
| Turn-Off Delay Time | 32 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 23 ns |
| Rise Time | 23 ns |
| Dual Supply Voltage | 100 V |
| Gate Charge | 25 nC |
| Drain to Source Resistance | 210 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 175 °C |
| Nominal Vgs | 4 V |
| Recovery Time | 150 ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| On-State Resistance | 210 mΩ |
| Schedule B | 8541290080 |
| Package Quantity | 2000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 32714
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24154
Ext.Price$0.24154
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24154 | $0.24154 |
| 10 | $0.21556 | $2.15560 |
| 50 | $0.19238 | $9.61900 |
| 100 | $0.15861 | $15.86100 |
| 500 | $0.13076 | $65.38000 |
| 1000 | $0.12155 | $121.55000 |
| 3000 | $0.11299 | $338.97000 |
