


| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Length | 6.7056 mm |
| Width | 6.22 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 600 MΩ |
| Height | 2.3876 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 5 A |
| Max Power Dissipation | 43 W |
| Power Dissipation | 43 W |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 300 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 5 A |
| Rds On Max | 600 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 6.4 ns |
| Turn-Off Delay Time | 20 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 12 ns |
| Rise Time | 11 ns |
| Dual Supply Voltage | 200 V |
| switching current | 5 A |
| Gate Charge | 15 nC |
| Drain to Source Resistance | 600 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 175 °C |
| Nominal Vgs | 4 V |
| Recovery Time | 140 ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 200 V |
| On-State Resistance | 600 mΩ |
| Schedule B | 8541290080 |
| Package Quantity | 2000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 1246
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39965
Ext.Price$0.39965
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39965 | $0.39965 |
| 10 | $0.31670 | $3.16700 |
| 50 | $0.27613 | $13.80650 |
| 100 | $0.24075 | $24.07500 |
| 500 | $0.18440 | $92.20000 |
| 1000 | $0.17218 | $172.18000 |
