


| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate Charge | 17 nC |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4.5 V |
| Continuous Drain Current (ID) | 10 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 3 Ω |
| Input capacitance | 340 pF |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -30 V, 30 V |
| Power Dissipation | 83 W |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 500 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
