


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 39 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 350 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 6.5 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 18 nC |
| Drain to Source Resistance | 480 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
Stock: 410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43174
Ext.Price$0.43174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43174 | $0.43174 |
| 10 | $0.42832 | $4.28320 |
| 25 | $0.40893 | $10.22325 |
| 50 | $0.39042 | $19.52100 |
| 100 | $0.37275 | $37.27500 |
| 300 | $0.35703 | $107.10900 |
| 500 | $0.34197 | $170.98500 |
| 1000 | $0.31290 | $312.90000 |
| 3000 | $0.27614 | $828.42000 |
| 5000 | $0.26076 | $1303.80000 |
