


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.7056 mm |
| Width | 6.22 mm |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 3.1 MΩ |
| Height | 2.3876 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 135 W |
| Power Dissipation | 135 W |
| Threshold Voltage | 1.9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.88 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 160 A |
| Rds On Max | 3.1 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 19 ns |
| Turn-Off Delay Time | 21 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 17 ns |
| Rise Time | 35 ns |
| Gate Charge | 39 nC |
| Drain to Source Resistance | 3 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 175 °C |
| Nominal Vgs | 1.9 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| On-State Resistance | 3.1 mΩ |
| Schedule B | 8541290080 |
| Package Quantity | 2000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 1297
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03018
Ext.Price$1.03018
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03018 | $1.03018 |
| 10 | $0.84538 | $8.45380 |
| 25 | $0.78135 | $19.53375 |
| 50 | $0.72217 | $36.10850 |
| 100 | $0.66746 | $66.74600 |
| 300 | $0.60733 | $182.19900 |
| 500 | $0.55261 | $276.30500 |
| 1000 | $0.52361 | $523.61000 |
