
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.75 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Resistance | 17.5 MΩ |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Power Dissipation | 2 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.01 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 8.3 A |
| Rds On Max | 17.5 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 5.4 ns |
| Turn-Off Delay Time | 32 ns |
| Element Configuration | Single |
| Rise Time | 11 ns |
| Gate Charge | 11 nC |
| Drain to Source Resistance | 17.5 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Nominal Vgs | -400 mV |
| Recovery Time | 20 ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| On-State Resistance | 17.5 mΩ |
| Schedule B | 8541290080 |
| Package Quantity | 3000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 2178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12547
Ext.Price$0.12547
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12547 | $0.12547 |
| 10 | $0.11203 | $1.12030 |
| 50 | $0.10003 | $5.00150 |
| 100 | $0.08865 | $8.86500 |
| 500 | $0.07857 | $39.28500 |
| 1000 | $0.07503 | $75.03000 |
| 3000 | $0.07164 | $214.92000 |
| 5000 | $0.06772 | $338.60000 |
