| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Drivers | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Rise Time | 70 ns |
| Output Current | 600 mA |
| Fall Time | 30 ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 200 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Inverting |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
