
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 21.33 mm |
| Width | 7.11 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 4.94 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 800 kHz |
| Output Current | 1.2 A |
| Bandwidth | 9 MHz |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 1.2 A |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| Turn-On Delay Time | 360 ns |
| Turn-Off Delay Time | 335 ns |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Input Bias Current | 40 nA |
| Propagation Delay | 335 ns |
| Gain | 60 dB |
| Max Frequency | 800 kHz |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 35 ns |
| Rise Time | 50 ns |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Output Power | 500 W |
| Number of Drivers | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 60 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 15 mV |
| Load Impedance | 4 Ω |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 1980 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | 1-Channel Mono |
Stock: 7635
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08413
Ext.Price$1.08413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08413 | $1.08413 |
| 10 | $0.89280 | $8.92800 |
| 25 | $0.81397 | $20.34925 |
| 50 | $0.74210 | $37.10500 |
| 100 | $0.67658 | $67.65800 |
| 300 | $0.64920 | $194.76000 |
| 500 | $0.62293 | $311.46500 |
| 1000 | $0.59839 | $598.39000 |
