
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9568 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.4986 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 800 kHz |
| Bandwidth | 800 kHz |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 1.2 A |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 500 ns |
| Input Bias Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 500 ns |
| Max Frequency | 800 kHz |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 10 ns |
| Rise Time | 15 ns |
| Dual Supply Voltage | 8.9 V |
| Output Current per Channel | 1.2 A |
| Output Power | 500 W |
| Number of Drivers | 2 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 800 kHz |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 1980 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Class D |
Stock: 730
Distributors
pcbx
Unit Price$1.77101
Ext.Price$1.77101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.77101 | $1.77101 |
| 10 | $1.50538 | $15.05380 |
| 25 | $1.32406 | $33.10150 |
| 50 | $1.16458 | $58.22900 |
| 100 | $1.02432 | $102.43200 |
| 300 | $0.98445 | $295.33500 |
| 500 | $0.94614 | $473.07000 |
| 1000 | $0.91238 | $912.38000 |
