

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 220 ns |
| Fall Time | 80 ns |
| Output Current | 290 mA |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | High Side, Low Side |
Stock: 55
Distributors
pcbx
Unit Price$1.02893
Ext.Price$1.02893
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.02893 | $1.02893 |
| 10 | $0.84461 | $8.44610 |
| 25 | $0.76881 | $19.22025 |
| 50 | $0.69981 | $34.99050 |
| 100 | $0.63700 | $63.70000 |
| 300 | $0.61095 | $183.28500 |
| 500 | $0.58598 | $292.99000 |
| 1000 | $0.56192 | $561.92000 |
