
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 290 mA |
| Output Voltage | 620 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -40.0 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| supply voltage dc | 10.0 V (min), 20.0 V (max) |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 80 ns |
| Rise Time | 220 ns |
| part family | IRS21094 |
| Number of Drivers | 2 |
Stock: 664
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79023
Ext.Price$1.79023
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79023 | $1.79023 |
| 10 | $1.16441 | $11.64410 |
| 25 | $1.05755 | $26.43875 |
| 50 | $0.96922 | $48.46100 |
| 100 | $0.88827 | $88.82700 |
| 300 | $0.80626 | $241.87800 |
| 500 | $0.73182 | $365.91000 |
| 1000 | $0.62239 | $622.39000 |
| 3000 | $0.59126 | $1773.78000 |
| 5000 | $0.56169 | $2808.45000 |
