
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 35 ns |
| Output Current | 2.5 A |
| Fall Time | 25 ns |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 6 V, 9.5 V |
| High Side Voltage | 500 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 2117
Distributors
pcbx
Unit Price$1.59616
Ext.Price$1.59616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.59616 | $1.59616 |
| 10 | $1.18920 | $11.89200 |
| 25 | $1.07037 | $26.75925 |
| 50 | $1.02227 | $51.11350 |
| 100 | $0.97633 | $97.63300 |
| 300 | $0.93126 | $279.37800 |
| 500 | $0.88827 | $444.13500 |
| 1000 | $0.81987 | $819.87000 |
