

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 130 ns |
| Output Current | 200 mA |
| Fall Time | 65 ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 8.3 V, 12.6 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 1222
Distributors
pcbx
Unit Price$1.12680
Ext.Price$1.12680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.12680 | $1.12680 |
| 10 | $0.71985 | $7.19850 |
| 25 | $0.64462 | $16.11550 |
| 50 | $0.58265 | $29.13250 |
| 100 | $0.52664 | $52.66400 |
| 300 | $0.47872 | $143.61600 |
| 500 | $0.43516 | $217.58000 |
| 1000 | $0.32060 | $320.60000 |
| 3000 | $0.31193 | $935.79000 |
| 5000 | $0.30350 | $1517.50000 |
