

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 1 |
| Rise Time | 80 ns |
| Output Current | 200 mA |
| Fall Time | 40 ns |
| Channel Type | Single |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Tube |
| Configuration | High Side |
Stock: 2333
Distributors
pcbx
Unit Price$1.43970
Ext.Price$1.43970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.43970 | $1.43970 |
| 10 | $0.93273 | $9.32730 |
| 25 | $0.83270 | $20.81750 |
| 50 | $0.75702 | $37.85100 |
| 100 | $0.68822 | $68.82200 |
| 300 | $0.62222 | $186.66600 |
| 500 | $0.56254 | $281.27000 |
| 1000 | $0.48987 | $489.87000 |
| 3000 | $0.45577 | $1367.31000 |
| 5000 | $0.42404 | $2120.20000 |
