

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 16.8 V |
| Min Supply Voltage | 10.1 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 120 ns |
| Output Current | 260 mA |
| Fall Time | 50 ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 2000
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77627
Ext.Price$0.77627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77627 | $0.77627 |
| 10 | $0.56083 | $5.60830 |
| 25 | $0.50783 | $12.69575 |
| 50 | $0.47788 | $23.89400 |
| 100 | $0.44970 | $44.97000 |
| 300 | $0.42644 | $127.93200 |
| 500 | $0.40438 | $202.19000 |
| 1000 | $0.37617 | $376.17000 |
| 3000 | $0.36620 | $1098.60000 |
| 5000 | $0.35650 | $1782.50000 |
