
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.9 A |
| Output Voltage | 620 V, 10 V, 20 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SOIC |
| supply voltage dc | 10.0 V (min), 20.0 V (max) |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 20 ns |
| Rise Time | 60 ns |
| part family | IRS21834 |
| Number of Drivers | 2 |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
Stock: 2231
Distributors
pcbx
Unit Price$2.12108
Ext.Price$2.12108
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.12108 | $2.12108 |
| 10 | $1.78338 | $17.83380 |
| 25 | $1.66455 | $41.61375 |
| 50 | $1.60403 | $80.20150 |
| 100 | $1.54571 | $154.57100 |
| 300 | $1.42887 | $428.66100 |
| 500 | $1.32087 | $660.43500 |
| 1000 | $1.12680 | $1126.80000 |
| 3000 | $1.08853 | $3265.59000 |
| 5000 | $1.05156 | $5257.80000 |
