
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 38 ns |
| Output Current | 4 A |
| Fall Time | 30 ns |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | High Side, Low Side |
Stock: 144
Distributors
pcbx
Unit Price$1.51181
Ext.Price$1.51181
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.51181 | $1.51181 |
| 10 | $1.27162 | $12.71620 |
| 25 | $1.16524 | $29.13100 |
| 50 | $1.06776 | $53.38800 |
| 100 | $0.97844 | $97.84400 |
| 300 | $0.94211 | $282.63300 |
| 500 | $0.90714 | $453.57000 |
| 1000 | $0.87678 | $876.78000 |
