

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 130 ns |
| Fall Time | 50 ns |
| Output Current | 200 mA |
| Channel Type | Synchronous |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Tube |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94714
Ext.Price$0.94714
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94714 | $0.94714 |
| 10 | $0.92342 | $9.23420 |
| 25 | $0.91603 | $22.90075 |
| 50 | $0.90870 | $45.43500 |
| 100 | $0.90142 | $90.14200 |
