
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 6 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 3 |
| Rise Time | 125 ns |
| Output Current | 200 mA |
| Fall Time | 50 ns |
| Channel Type | 3-Phase |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 957
Distributors
pcbx
Unit Price$1.47732
Ext.Price$1.47732
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.47732 | $1.47732 |
| 10 | $1.09517 | $10.95170 |
| 25 | $1.00113 | $25.02825 |
| 50 | $0.94664 | $47.33200 |
| 100 | $0.89511 | $89.51100 |
| 300 | $0.85666 | $256.99800 |
| 500 | $0.81987 | $409.93500 |
| 1000 | $0.75063 | $750.63000 |
| 3000 | $0.74763 | $2242.89000 |
| 5000 | $0.74464 | $3723.20000 |
