| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 11.5 V |
| Number of Outputs | 6 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 6 |
| Rise Time | 125 ns |
| Output Current | 200 mA |
| Fall Time | 50 ns |
| Channel Type | 3-Phase |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 1025
Distributors
pcbx
Unit Price$2.10911
Ext.Price$2.10911
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.10911 | $2.10911 |
| 10 | $1.58333 | $15.83330 |
| 25 | $1.45167 | $36.29175 |
| 50 | $1.37798 | $68.89900 |
| 100 | $1.30804 | $130.80400 |
| 300 | $1.25346 | $376.03800 |
| 500 | $1.20117 | $600.58500 |
| 1000 | $1.15757 | $1157.57000 |
| 3000 | $1.12901 | $3387.03000 |
| 5000 | $1.10115 | $5505.75000 |
