
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.7376 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.4986 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 338.011364 mg |
| Output Current | 260 mA |
| Output Voltage | 20 V |
| Max Power Dissipation | 625 mW |
| Max Supply Voltage | 16.6 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Max Output Current | 260 mA |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Channel Type | Synchronous |
| Number of Outputs | 4 |
| Fall Time | 50 ns |
| Rise Time | 120 ns |
| Nominal Supply Current | 5 mA |
| Release Time | 50 ns |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Output Voltage | 20 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 4.7 V |
| High Side Voltage | 9.3 V |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
