
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 4 |
| RoHS | Compliant |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Number of Drivers | 4 |
| Rise Time | 120 ns |
| Output Current | 260 mA |
| Fall Time | 50 ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Logic Voltage | 4.7 V, 9.3 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Tube |
| Configuration | Full-Bridge |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$1.17638
Ext.Price$1.17638
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.17638 | $1.17638 |
| 10 | $0.95752 | $9.57520 |
| 25 | $0.93273 | $23.31825 |
| 50 | $0.87767 | $43.88350 |
| 100 | $0.82586 | $82.58600 |
| 300 | $0.80068 | $240.20400 |
| 500 | $0.77627 | $388.13500 |
| 1000 | $0.74464 | $744.64000 |
