

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 150 ns |
| Output Current | 350 mA |
| Fall Time | 50 ns |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.2 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | High Side, Low Side |
Stock: 1464
Distributors
pcbx
Unit Price$1.12680
Ext.Price$1.12680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.12680 | $1.12680 |
| 10 | $0.71985 | $7.19850 |
| 25 | $0.64462 | $16.11550 |
| 50 | $0.55603 | $27.80150 |
| 100 | $0.47961 | $47.96100 |
| 300 | $0.42619 | $127.85700 |
| 500 | $0.37873 | $189.36500 |
| 1000 | $0.31205 | $312.05000 |
| 3000 | $0.29716 | $891.48000 |
| 5000 | $0.28298 | $1414.90000 |
