
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.75 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 29.993795 mg |
| Output Voltage | 15 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 95 ns |
| Turn-Off Delay Time | 95 ns |
| Element Configuration | Single |
| Operating Supply Current | 170 µA |
| Max Supply Current | 340 µA |
| Channel Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 25 ns |
| Rise Time | 25 ns |
| Number of Drivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Package Quantity | 3000 |
| Output Current | 1.5 A |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V |
| High Side Voltage | 2.5 V |
| Configuration | Non-Inverting |
Stock: 1960
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39638
Ext.Price$0.39638
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39638 | $0.39638 |
| 10 | $0.30826 | $3.08260 |
| 50 | $0.26367 | $13.18350 |
| 100 | $0.22553 | $22.55300 |
| 500 | $0.20409 | $102.04500 |
| 1000 | $0.19031 | $190.31000 |
