

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 6 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 25 ns |
| Fall Time | 25 ns |
| Output Current | 3.3 A |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| Packaging | Tube |
| Configuration | Low Side |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$2.35219
Ext.Price$2.35219
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.35219 | $2.35219 |
| 10 | $2.00688 | $20.06880 |
| 25 | $1.82789 | $45.69725 |
| 50 | $1.66487 | $83.24350 |
| 100 | $1.51640 | $151.64000 |
| 300 | $1.46480 | $439.44000 |
| 500 | $1.41494 | $707.47000 |
| 1000 | $1.37177 | $1371.77000 |
