

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.98 mm |
| Width | 3.99 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 2.3 A |
| Output Voltage | 20 V |
| Max Power Dissipation | 625 mW |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 6 V |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Max Output Current | 3.3 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 50 ns |
| Turn-Off Delay Time | 50 ns |
| Propagation Delay | 95 ns |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 55 ns |
| Rise Time | 55 ns |
| Nominal Supply Current | 100 µA |
| Number of Drivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Package Quantity | 2500 |
| Gate Type | IGBT, MOSFET Gate Drivers |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Low Side |
| Configuration | Non-Inverting |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
Stock: 1336
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72845
Ext.Price$0.72845
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72845 | $0.72845 |
| 10 | $0.57974 | $5.79740 |
| 25 | $0.52702 | $13.17550 |
| 50 | $0.47910 | $23.95500 |
| 100 | $0.43553 | $43.55300 |
| 300 | $0.41190 | $123.57000 |
| 500 | $0.38955 | $194.77500 |
| 1000 | $0.36647 | $366.47000 |
