

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 6 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 25 ns |
| Fall Time | 25 ns |
| Output Current | 2.3 A |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Low Side |
Stock: 2416
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67625
Ext.Price$0.67625
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67625 | $0.67625 |
| 10 | $0.48560 | $4.85600 |
| 25 | $0.43858 | $10.96450 |
| 50 | $0.41213 | $20.60650 |
| 100 | $0.38728 | $38.72800 |
| 300 | $0.36709 | $110.12700 |
| 500 | $0.34796 | $173.98000 |
| 1000 | $0.33340 | $333.40000 |
| 3000 | $0.31945 | $958.35000 |
| 5000 | $0.30607 | $1530.35000 |
