
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 27 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 80 A |
| Output Voltage | 40 V |
| Max Power Dissipation | 13 W |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Turn-On Delay Time | 11 ns |
| Turn-Off Delay Time | 33 ns |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 26 ns |
| Rise Time | 37 ns |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Package Quantity | 1300 |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 115
Distributors
pcbx
Unit Price$1.87743
Ext.Price$1.87743
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.87743 | $1.87743 |
| 10 | $1.40807 | $14.08070 |
| 25 | $1.28923 | $32.23075 |
| 50 | $1.27972 | $63.98600 |
| 100 | $1.27028 | $127.02800 |
| 300 | $1.26091 | $378.27300 |
| 500 | $1.25162 | $625.81000 |
| 1000 | $1.14560 | $1145.60000 |
| 3000 | $1.12664 | $3379.92000 |
| 5000 | $1.10799 | $5539.95000 |
