| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Supply Voltage | 12 V |
| Output Current | 4 A |
| Interface | Logic |
| RoHS | Compliant |
| Load Voltage | 400 V |
| Applications | AC Motors |
| Chemistry/Technology | UMOS |
| Packaging | Reel |
| Output Configuration | Half Bridge |
Stock: 1217
Distributors
pcbx
Unit Price$3.32212
Ext.Price$3.32212
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.32212 | $3.32212 |
| 10 | $2.21185 | $22.11850 |
| 25 | $1.97806 | $49.45150 |
| 50 | $1.76898 | $88.44900 |
| 100 | $1.58201 | $158.20100 |
| 300 | $1.55081 | $465.24300 |
| 500 | $1.52021 | $760.10500 |
| 1000 | $1.24201 | $1242.01000 |
