
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Output Type | Transistor |
| Power Dissipation | 170 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Fall Time | 3 µs |
| Rise Time | 18 µs |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 80 V |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Current Transfer Ratio | 600 % |
| Reverse Breakdown Voltage | 6 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Schedule B | 8541408000 |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11626
Ext.Price$0.11626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11626 | $0.11626 |
| 10 | $0.10264 | $1.02640 |
| 50 | $0.09062 | $4.53100 |
| 100 | $0.07906 | $7.90600 |
| 500 | $0.06897 | $34.48500 |
| 1000 | $0.06639 | $66.39000 |
| 3000 | $0.06390 | $191.70000 |
| 5000 | $0.05998 | $299.90000 |
