

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 540.001716 mg |
| Frequency | 104 MHz |
| Interface | SPI - Quad I/O |
| Memory Size | 8 Mb |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Max Frequency | 104 MHz |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 8 Mb |
| Page Size | 256 B |
| Packaging | Reel |
| Write Cycle Time - Word, Page | 1 ms |
| Memory Format | FLASH |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
