
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Linear |
| Output Current | 23 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Current | 9 mA |
| Dimming | I²C |
| Output Current per Channel | 38 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 82
Distributors
pcbx
Unit Price$1.36371
Ext.Price$1.36371
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.36371 | $1.36371 |
| 10 | $1.13206 | $11.32060 |
| 25 | $1.03394 | $25.84850 |
| 50 | $0.94432 | $47.21600 |
| 100 | $0.86246 | $86.24600 |
| 300 | $0.86246 | $258.73800 |
| 500 | $0.86246 | $431.23000 |
| 1000 | $0.86246 | $862.46000 |
