
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.42 mm |
| Width | 10.29 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 54 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 143 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 32 Mb |
| Memory Type | RAM, SDRAM |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Access Time | 5.4 ns |
| Max Frequency | 143 MHz |
| Nominal Supply Current | 130 mA |
| Address Bus Width | 15 b |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Density | 256 Mb |
Stock: 1812
Distributors
pcbx
Unit Price$3.94892
Ext.Price$3.94892
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.94892 | $3.94892 |
| 10 | $3.67363 | $36.73630 |
| 25 | $3.56677 | $89.16925 |
| 50 | $3.47956 | $173.97800 |
| 100 | $3.40359 | $340.35900 |
| 300 | $3.32928 | $998.78400 |
| 500 | $3.25659 | $1628.29500 |
| 1000 | $3.18547 | $3185.47000 |
