
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.42 mm |
| Width | 10.29 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 54 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 143 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 32 Mb |
| Memory Type | RAM, SDRAM |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Access Time | 7 ns |
| Max Frequency | 143 MHz |
| Nominal Supply Current | 130 mA |
| Address Bus Width | 15 b |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Density | 256 Mb |
Stock: 1263
Distributors
pcbx
Unit Price$4.89362
Ext.Price$4.89362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.89362 | $4.89362 |
| 10 | $4.53711 | $45.37110 |
| 25 | $4.39348 | $109.83700 |
| 50 | $4.28662 | $214.33100 |
| 100 | $4.13132 | $413.13200 |
| 300 | $3.98165 | $1194.49500 |
| 500 | $3.83740 | $1918.70000 |
| 1000 | $3.69843 | $3698.43000 |
