
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 84 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 400 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 1 Gb |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 1.9 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Access Time | 400 ps |
| Max Frequency | 400 MHz |
| Address Bus Width | 13 b |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Density | 1 Gb |
| Schedule B | 8542320015 |
| Memory Format | DRAM |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15 ns |
Stock: 33
Distributors
pcbx
Unit Price$4.16180
Ext.Price$4.16180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.16180 | $4.16180 |
| 10 | $3.86770 | $38.67700 |
| 25 | $3.75485 | $93.87125 |
| 50 | $3.66765 | $183.38250 |
| 100 | $3.57360 | $357.36000 |
| 300 | $3.49671 | $1049.01300 |
| 500 | $3.42147 | $1710.73500 |
| 1000 | $3.34790 | $3347.90000 |
