
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 60 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 400 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 128 Mb |
| Memory Type | DDR2 SDRAM, RAM |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 1.9 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Access Time | 400 ps |
| Max Frequency | 400 MHz |
| Nominal Supply Current | 240 mA |
| Address Bus Width | 17 b |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 1 Gb |
| Memory Format | DRAM |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15 ns |
Stock: 107
Distributors
pcbx
Unit Price$6.07000
Ext.Price$6.07000
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.07000 | $6.07000 |
| 10 | $5.63826 | $56.38260 |
| 25 | $5.46984 | $136.74600 |
| 50 | $5.33818 | $266.90900 |
| 100 | $5.20652 | $520.65200 |
| 300 | $5.03790 | $1511.37000 |
| 500 | $4.87481 | $2437.40500 |
