
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 54 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 166 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 8 Mb |
| Memory Type | Volatile |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Access Time | 6 ns |
| Max Supply Current | 100 mA |
| Max Frequency | 166 MHz |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Memory Format | DRAM |
Stock: 91
Distributors
pcbx
Unit Price$2.54085
Ext.Price$2.54085
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.54085 | $2.54085 |
| 10 | $2.35960 | $23.59600 |
| 25 | $2.29036 | $57.25900 |
| 50 | $2.24077 | $112.03850 |
| 100 | $2.16828 | $216.82800 |
| 300 | $2.09814 | $629.44200 |
| 500 | $2.03027 | $1015.13500 |
| 1000 | $1.96463 | $1964.63000 |
