
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 21.08 mm |
| Width | 7.75 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 2.67 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | RAM, SRAM, SRAM - Asynchronous |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Access Time | 12 ns |
| Max Frequency | 83 MHz |
| Nominal Supply Current | 40 mA |
| Number of Ports | 1 |
| Address Bus Width | 17 b |
| Density | 1 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 8 b |
| Number of Words | 128000 |
| Schedule B | 8542320040 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
