
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.52 mm |
| Width | 10.29 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 100 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | RAM, SRAM, SRAM - Asynchronous |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3.135 V |
| Access Time | 10 ns |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Nominal Supply Current | 110 mA |
| Number of Ports | 1 |
| Address Bus Width | 18 b |
| Density | 4 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 16 b |
| Number of Words | 256000 |
| Schedule B | 8542320040 |
Stock: 337
Distributors
pcbx
Unit Price$5.19773
Ext.Price$5.19773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.19773 | $5.19773 |
| 10 | $4.46774 | $44.67740 |
| 25 | $4.14840 | $103.71000 |
| 50 | $3.85188 | $192.59400 |
| 100 | $3.57656 | $357.65600 |
| 300 | $3.32092 | $996.27600 |
| 500 | $3.08353 | $1541.76500 |
