
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | RAM, SRAM - Asynchronous |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Access Time | 10 ns |
| Nominal Supply Current | 60 mA |
| Number of Ports | 1 |
| Address Bus Width | 18 b |
| Density | 2 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 8 b |
| Number of Words | 256000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
