
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Max Supply Current | 15.5 mA |
| Max Frequency | 2 MHz |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Number of Outputs | 4 |
| Duty Cycle | 100 % |
| Max Duty Cycle | 99 % |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Topology | Full-Bridge |
| Output Type | Transistor Driver |
| Max Input Voltage | 16 V |
| Min Input Voltage | 9 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
