
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 5 |
| Threshold Voltage | 3.09 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 1.4 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active High, Active Low |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High , Active Low |
| Reset Timeout | 200 ms |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
