| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 625 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Outputs | 8 |
| Fall Time | 89 µs |
| Rise Time | 64 µs |
| Number of Drivers | 8 |
| Configuration | High Side |
Stock: 973
Distributors
pcbx
Unit Price$5.25696
Ext.Price$5.25696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.25696 | $5.25696 |
| 10 | $3.73604 | $37.36040 |
| 25 | $3.56677 | $89.16925 |
| 50 | $3.32383 | $166.19150 |
| 100 | $3.09741 | $309.74100 |
| 300 | $2.89043 | $867.12900 |
| 500 | $2.69730 | $1348.65000 |
| 1000 | $2.25958 | $2259.58000 |
