
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 150 mA |
| Max Current Rating | 240 mA |
| Forward Current | 240 mA |
| Forward Voltage | 3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Illumination Color | Neutral White |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White, Neutral |
| Luminous Flux | 80 lm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
