JL15EDGKD-38102G01
Manufacturer:
JILN
Mfr.Part #:
JL15EDGKD-38102G01
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Plug-In 2 3.81 mm 8 A 300 V 28 AWG to 16 AWG
ParameterValue
ColorGreen
Number of Positions2
Pitch3.81 mm
Current Rating8 A
TerminationPhosphor Bronze
PackagingBag
RoHSCompliant
Wire Gauge Range28 AWG to 16 AWG
Connection MethodPlug
Voltage Rating300 V
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature105 °C