JL15EDGVC-38109G01
Manufacturer:
JILN
Mfr.Part #:
JL15EDGVC-38109G01
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 9 3.81 mm 8 A 300 V
ParameterValue
ColorGreen
Number of Positions9
Pitch3.81 mm
Current Rating8 A
TerminationBrass
PackagingBag
RoHSCompliant
Connection MethodPC Pin
Voltage Rating300 V
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature105 °C