JL2EDGR-50805G01
Manufacturer:
JILN
Mfr.Part #:
JL2EDGR-50805G01
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 5 5.08 mm 15 A 300 V
ParameterValue
ColorGreen
Number of Positions5
Pitch5.08 mm
Current Rating15 A
TerminationSolder Pin
PackagingBulk
RoHSCompliant
Connection MethodPlug
Voltage Rating300 V
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature105 °C