JSHC0530-3R3M
Manufacturer:
Jinlai
Mfr.Part #:
JSHC0530-3R3M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD-2 SMD/SMT 3.3 µH 20 % 3.5 A 31 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)31 mΩ
Inductance3.3 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current7 A
Current Rating3.5 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialMetal
Height - Seated (Max)3 mm