
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 4 |
Stock: 685
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.22399 | $2.23990 |
| 50 | $0.20665 | $10.33250 |
| 100 | $0.19065 | $19.06500 |
| 500 | $0.16250 | $81.25000 |
| 1000 | $0.13850 | $138.50000 |
| 3000 | $0.12653 | $379.59000 |
| 5000 | $0.12481 | $624.05000 |
| 10000 | $0.12311 | $1231.10000 |
